«Ваш хлопчик – звичайнісінька геніальна дитина». Ця фраза, сказана вчителем до батьків одного з учнів, стала девізом закладу. Школа-інтернат, заснована 1933 року, мала такий успіх, що швидко стала взірцевою. Всі наступні заклади у Радянському Союзі створювались за її подобою.
Першим директором школи був видатний педагог та скрипаль Петро Столярський. Він полюбляв жартувати з приводу того, що заклад названий на його честь. Зважаючи на спеціалізацію директора, не дивно, що на початку основою школи був струнний відділ, трохи згодом додали ще й фортепіанний. А от за часів незалежності України обдарованих учнів навчають грі на бандурі.
Заслуговує уваги сама будівля. На рідкість, її звели спеціально для потреб школи-інтернату, тож окрім класів для навчання передбачили вишукані концертні зали. Її проект розробляв відомий архітектор Федір Троупянський. Вона одразу ж стала окрасою вулиці, передусім завдяки білосніжним колонам, що наче підтримують високу парадну арку.
Цікаво: почути талановитих учнів школи-інтернату імені Столярського можна на концертах, що проходять як у концертних залах самої школи, так і в Одеській обласній філармонії.
Пам'ятки будівництва і архітектури
Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька
вул. Пастера, 15, Одеса
Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.
За підтримки
Проект реалізовано у співпраці з Google в рамках кампанії «Цифрове перетворення України»
Використання матеріалів сайту і копіювання інформації без письмового дозволу заборонено.©2017—2021 Мандруй Україною. Всі права захищені. Зроблено в студії Jam Digital
{TITLE}