Вы должны включить Javascript в вашем браузере для оптимальной работы сайта и отображения разделов полностью.
Insta place

Раскопки античного города Тира

Исследования Тиры, античного города, который считают самым старым в Украине, ведутся уже более 120 лет. Он был основан выходцами из древнегреческого Милета 600 лет до н.э. на берегу Днестровского лимана на месте современного Белгорода-Днестровского.
Мне нравится
Поехали!
Добавить в путешествие

Раскопки античного города Тира

Исследования Тиры, античного города, который считают самым старым в Украине, ведутся уже более 120 лет. Он был основан выходцами из древнегреческого Милета 600 лет до н.э. на берегу Днестровского лимана на месте современного Белгорода-Днестровского.

Раскопки Белгород-Тирского городища велись рядом с Аккерманской крепостью. Ранее в северной части исследуемой территории нашли остатки города золотоордынского периода, построенного на месте античной Тиры. В 2016 году под средневековым поселением, а также к югу и востоку от него были обнаружены остатки сооружений римских времен, в частности, раскопали 4 улицы, остатки оборонных сооружений, цитадели и некрополя Тиры. Кроме того, удалось обнаружить помещение с рядом предметов красно-лаковой и кухонной керамики, амфорами, стеклянной посудой, светильниками, каменными жерновами. Также археологи обнаружили несколько монет, на некоторых из них четко читается надпись «Тира».

Коллекции найденных артефактов хранятся в Одесском археологическом музее, Белгород-Днестровском краеведческом музее и Институте археологии НАНУ.

Подробнее
Скрыть
Оценки Отзывы 4

Одесская область, улица Адмирала Ушакова, 2В, Белгород-Днестровский

46.20051375759283 | 30.350671253955944

Локация на Google

Отзывы 4

Альона Лук'янець

27.08.2021
Аккерманська фортеця (більш відома під назвою Білгород-Дністровська фортеця) історико-архітектурна пам'ятка та найбільша фортеця України (XIII — XV ст.) в м. Білгород-Дністровський Одеської області. Є платна парковка біля фортеці (15грн.за годину). Вхід для дорослих 80грн., для дітей до 10 років безкоштовний вхід. Фортеця збереглась в досить гарному стані. З мурів відкривається чудовий вид (частково на місто, а частково на Дністровський лиман). Споруда дуже вражає розміром (висотою, товщиною стін - подекуди до 5 метрів), своєю могутністю. На території також ведуться розкопки (при нас нікого не було, огороджено місце для розкопок). На території фортеці є дитячий майданчик (досить великий), чимало кафе (кава, узвар, їжа...). Ціни досить демократичні. Однозначно раджу її відвідати, так як подекуди стіни вже дали тріщину і не відомо, як довго дана пам'ятка буде в такому вигляді.
Информация взята с google.com

Oleksandr Kadik

23.03.2021
✅ Білгород-Дністровський Куди ж без моєї найулюбленішої частини подорожей Україною — фортець ???? Саме на березі Дністровського лиману розташувалась візитівка міста — Аккерманська фортеця 14-го сторіччя. Вона добре збереглася ще з давніх часів, бо особливо жорстоких боїв ⚔️ тут не було. Попід стінами цієї красуні залишились розкопки древнього міста Тира, яке за інформацією істориків існувало з шостого сторіччя до нашої ери до моменту руйнування його Готами — у третьому сторіччі нашої ери. Трохи прогулявшись, ви можете натрапити на ще один комплекс місцевих пам’яток: вірменської підземної церкви, будівництво якої розпочалося у п’ятнадцятому сторіччя та сарматського склепу третього сторіччя ℹ️ Цікаво, що причиною розміщення церкви нижче рівня землі — є тогочасне турецьке правління. За однією з версій, турки дозволили будівництво лише за умови того, що вона буде не вищою за мечеті. На жаль, є тут і занедбані будівлі: ✔️ Олександрівські казарми 19-го сторіччя; ✔️ маєток Ярошевича 1890-го року. ❗️ До речі, прямуючи до наступного пункту, раджу набрати води в джерелі біля підземної церкви Іоанна Сучавського.
Информация взята с google.com

Edvard Yushkov

12.09.2020
Тільки стіни та башти. Годину прогулятись достатньо.
Информация взята с google.com

Roman Ostrovskiy

10.09.2020
Дуже гарне і цікаве історичне місце.
Информация взята с google.com

Что посмотреть

Крепости, замки, дворцы

Аккерманская крепость

улица Адмирала Ушакова, 2В, Белгород-Днестровский

Достопримечательности архитектуры

Сарматский склеп

ул. Кутузова, 1, Белгород-Днестровский

Достопримечательности архитектуры

Скифская могила в Белгороде-Днестровском

Шабская улица, 81, Белгород-Днестровский

Церкви, костелы, монастыри

Подземная церковь в Аккермане

ул. Шабская, 116, Белгород-Днестровский

Музеи

Центр культуры вина «Шабо»

улица Швейцарская, 10 Шабо

Достопримечательности архитектуры

Chateau Lacarin (Шато Лакарен)

ул. Садовая, 58, с. Шабо, Белгород-Днестровский р-н

Достопримечательности архитектуры

Санжейский маяк

с. Санжейка

Где остановиться?

Кемпинги

Глемпинг "Mandrа"

ул. Лиманская, 10, Затока

Подпишитесь на рассылку новостей и предложений от discover.ua и наших партнеров

Нажимая кнопку, вы соглашаетесь с Правилами и условиями.