Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Як зібрати аптечку в подорожі

01.11.2023
4548

Компетентно зібрана аптечка має величезне значення під час подорожі з багатьох причин, оскільки непередбачені обставини, тим паче у дорозі чи незнайомій місцевості, можуть виникнути будь-якої миті. Для надання першої допомоги до прибуття професійного медичного персоналу важливо мати необхідні інструменти та ліки.

аптечка

Перелік основних медикаментів

Правильна аптечка є невід'ємною частиною забезпечення безпеки та комфорту під час подорожей та її значення важко переоцінити. Базова дорожня аптечка повинна включати такі медикаменти та медичне приладдя:

 1. Перев'язувальний матеріал. До них належать бинти, стерильні перев'язки, медичні пластирі різних розмірів.
 2. Антисептичні засоби. Наприклад, перекис водню чи хлоргексидин.
 3. Інструментарій (пінцет, ножиці, шприц, голка та нитка).
 4. Протизапальні та жарознижувальні. (Німесил порошок інструкция https://zdravica.ua/drugs/nimesil для прийняття якого вказана упаковці, парацетамол та ібупрофен). 
 5. Кошти від алергії. У таблетках чи ампулах.
 6. Сонцезахисні засоби з високою SPF.
 7. Засоби від нудоти та морської хвороби.
 8. Препарати при отруєннях та інших проблемах шлунково-кишкового тракту.
 9. Ліки від застуди.
 10. Засоби від ударів та м'язових болів.

Варто врахувати, що дорожня аптечка потребує періодичної перевірки та оновлення, щоб вона завжди містила актуальні та справні медикаменти. Вміст аптечки багато в чому залежить від індивідуальних особливостей, місця подорожі, віддаленості від аптек та інших факторів. У будь-якому випадку її грамотне наповнення забезпечує максимальну безпеку та комфорт у подорожі.

Особливості аптечки при подорожі до екзотичних країн

Подорожі до екзотичних країн можуть передбачати певні особливості у складанні аптечки. У таких умовах важливо враховувати специфічні ризики та захворювання, які можуть бути характерними для цього регіону. Насамперед важливо продумати вакцинацію та профілактику проти інфекцій. Перед поїздкою дуже важливо проконсультуватися з медичним фахівцем щодо рекомендованих вакцинацій та профілактики місцевих захворювань (наприклад, малярії). В аптечці можуть бути препарати для хіміопрофілактики малярії, антибіотики, особливо якщо регіон схильний до такого захворювання. Екзотичні країни часто характеризуються наявністю екзотичних комах, які можуть нести небезпеку. Тому в аптечці мають бути засоби від укусів та препарати для зняття алергічних реакцій від укусів комах чи рослин. У країнах із низьким рівнем гігієнічності може бути корисним включити препарати від глистів та паразитів. Пам'ятайте, що складання аптечки для екзотичних країн потребує попередньої консультації з лікарем та вивчення особливостей медичної ситуації у конкретному регіоні.

Аптечка для походу в гори

Аптечка для походу в гори має свої особливості, оскільки гірська місцевість потребує специфічного підходу до підготовки та надає свої ризики та виклики. Серед найважливіших аспектів варто виділити такі:

 • бинти та перев'язувальний матеріал;
 • засоби для обробки ран;
 • протигіпоксантні препарати;
 • засоби від сонячних опіків;
 • препарати від заколисування та головного болю.

Цей перелік відноситься до важливих складових аптечки для походу в гори.

Крім цього, може знадобитися препарат для лікування гіпоксії (нестачі кисню), оскільки в горах рівень кисню нижчий, ніж на низинах. Якщо планується тривале перебування на високій висоті, протигіпоксантні препарати можуть бути корисними. Також нерідко в горах люди страждають від заколисування, а також головного болю через зміни в атмосферному тиску.

Вибір зручної упаковки для дорожньої аптечки

Вибір зручної упаковки для дорожньої аптечки відіграє важливу роль у підтримці порядку, легкості доступу до медикаментів та захисту від зовнішніх факторів. Варто врахувати кілька важливих параметрів, таких як:

 • матеріал упакування;
 • поділ на секції;
 • прозорі кишені;
 • надійні застібки;
 • ручки для перенесення;
 • розмір та портативність
 • вологостійкість.

Ідеальним матеріалом для аптечки є міцний та водонепроникний матеріал, такий як пластик чи нейлон. Він має бути легким і довговічним. Розділіть внутрішній простір аптечки на секції за допомогою перегородок, кишень чи резинок. Це дозволяє організувати медикаменти та приладдя. Якщо зовнішній матеріал дозволяє, виберіть аптечку із прозорими кишенями або відсіками. Це полегшить пошук необхідного препарату. Зручні та надійні застібки (блискавки, кнопки, липучки) забезпечать надійне закривання аптечки. Якщо аптечка великого розміру, ручки чи петлі для перенесення полегшують транспортування. Аптечка має бути досить компактною, щоб легко поміщалася в рюкзаку або сумці, але при цьому місткою. Переконайтеся, що матеріал аптечки захищає вміст від дії вологи. Внутрішня організація аптечки повинна забезпечувати легкий доступ до медикаментів, що найчастіше використовуються. Вибір зручної упаковки забезпечить надійне та акуратне зберігання медикаментів, що важливо для підтримки безпеки та комфорту під час подорожей.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.