Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

УЛІС.Ворохта — місце, де слухаєш гори, а чуєш себе

09.01.2025
5321

Знаємо, у кожного буває такий момент, коли хочеться просто втекти подалі від усіх, опинитися в тиші посеред гір, видихнути, сповільнити темп життя і насолоджуватися часом з собою, з найближчими і з природою. Тож готові ділитися місцем, яке було створене саме для цього – УЛІС.Ворохта

Так, це той самий улюблений проєкт з Київщини, відкрив нову локацію в Карпатах. Ви запитаєте: «Як там?» Ми могли б сказати: «Уявіть супер затишні інстаграмні будиночки, де кожна деталь – про комфорт і турботу, додайте до цього атмосферу і красу українських Карпат і зрозумієте». Але ні, ми скажемо: «Збирайте речі і вирушайте в УЛІС. Бо його треба відчути». Зараз розповімо про це місце трошки більше, щоб у вас точно не лишилося сумнівів. 

УЛІС.Ворохта розташований на Кривопільському перевалі, з якого видно Говерлу та інші вершини Чорногори та Горган. Зараз комплекс складається з 12 котеджів, які побудовані таким чином, що гості не заважають один одному, бо УЛІС — завжди про усамітнення та тишу. Кожен будиночок має одну або дві спальні, вітальню з каміном, кухню, мангальну зону і терасу з панорамним видом на смерекові ліси і гору Кострич.  

На території також є кухня, де можна взяти замариновані продукти для мангалу і  замовити готові страви, щоб не обтяжувати себе приготуванням їжі. Меню дуже різноманітне і звісно з гуцульськими «фішечками». Бо хіба можна повноцінно відчути карпатський вайб не спробувавши смачнющих страв із лісовими грибами та варення із смерекових шишок?!  

Нова локація сповідує ті ж принципи компанії, тому допомагатиме місцевій громаді,  підтримуватиме їхні традиції та ділитиметься ними з своїми гостями. А для військових та ветеранів, тут, як і на інших локаціях, діятиме постійна знижка: - 30%.

А тепер головне – чим займатися в УЛІС?

  • Медитувати. Мало того, що сама локація для цього прямо таки ідеальна, так ще й у кожному будиночку є QR-код з посиланням на канал зі спеціально розробленими для УЛІС авторськими медитаціями. Ранкові, вечірні, просто для заспокоєння і заземлення – вибирайте і релаксуйте.
  • Пити чай на терасі і слухати гори. Але попереджаємо, що краєвиди тут на стільки прекрасні, а трав’яний чай від УЛІС на стільки смачний, що ці посиденьки можуть затягнутися. 
  • Читати книгу біля каміну. У кожному котеджі є міні бібліотека з книгами та настільними іграми. Тож затишний вечір за будь-якої погоди вам тут гарантовано.
  • Вивчати зоряне небо. Скільки сузір’їв ви зможете відшукати на нічному небі? Після відпустки в УЛІС, ця цифра точно стане більшою, адже на терасах котеджів є QR-код, що веде на додаток для вивчення зоряного неба. Скануйте і відчуйте себе трішки астрономом.
  • Вдосталь набавитися з домашніми улюбленцями. Так, УЛІС супер pet- friendly. Для ваших чотирилапих друзів у будиночках є особливі смаколики, рушнички, простора територія і QR-коди з ідеями, як класно провести час з тваринами.
  • Посмажити барбекю з видом на гори. Ну, як мінімум, зефірки. Їх УЛІС уже підготував і залишив у номері. 

Насправді, атмосфера в УЛІС така, що наче і виходити нікуди б не хотілося. Але ж ці гори так і ваблять, варто лише визирнути з вікна. Неможливо встояти перед тим запахом хвойного лісу, передчуттям насолоди від прогулянки гірською стежкою і гордості за підкорену ще одну вершину. Тим більше, що прямо від комплексу починається кілька пішохідних маршрутів різної тривалості та складності: від невимушеної прогулянки перевалом до сходження на гору Кострич, яке займає добрих півдня.

Крім того, новий УЛІС знаходиться в самому серці Гуцульщини, яка має глибоку історію, багато цікавих знахідок та сікрет плейсів. Досліджувати цю місцевість неймовірно захопливо, тому УЛІС підготував для своїх гостей інтерактивну карту, де відмітив все, що варте уваги: від курортної Ворохти до Верховини – міста музеїв, яке Іван Франко назвав «гуцульською столицею». Отож, ловіть чек лист топових локацій.

  • Інстаграмний бук на вершині всього в кількох хвилинах ходьби від комплексу. Під його розлогою кроною ідеально зустрічати захід сонця, влаштовувати пікніки і, як ви вже, мабуть, здогадалися, – фотосесії.
  • Сироварня «Полонина Буков’єн». Тут можна побачити, як виготовляється справжня гуцульська бринза, вурда, будз, а ще місцеві варіації пармезана та сулугуні. І звісно це все можна буде ще й продегустувати.
  • Сироварня на полонині Борсучина. Ще один маст хев для сироманів. Щоправда, до неї доведеться піднятися на висоту понад 1100 метрів, але воно дійсно того варте. Смакувати сири, виготовлені за традиційними технологіями гуцулів, ще й з таким видом на гірські хребти – просто вау-досвід!
  • Верховина.  Це одне з найвисокогірніших сіл України з історією в понад пів тисячоліття. Тут формувалися опришківські рухи, гуцульські повстання, а в 20 столітті тодішнє Жаб’є стало одним із улюблених курортів української та польської інтелігенції. А ще один із його присілків прославився як «гуцульський Голівуд», бо саме в цій місцевості починаючи з кінця 1950-х років знімали купу фільмів, в тому числі культові «Тіні забутих предків» (1964 р.) Сергія Параджанова. Зараз у будинку, де під час зйомок гостював творчий колектив, облаштували Музей кінофільму «Тіні забутих предків». 

Це лише один з десятків крутих музеї Верховини, а взагалі розваг і цікавих локацій у селищі вистачить мінімум на кілька днів. Тож рекомендуємо перед поїздкою зайти на місцевий портал «Йо, Верховина» і спланувати свій ідеальний маршрут. 

  • Ворохта. Ви точно чули про місцеві столітні віадуки, але насправді Ворохта славиться не тільки ними. Церкви, яким більше 200 років; підйомники та трампліни, де спортсмени спускаються на лижах навіть влітку; етнографічний музей, де на кілька хвилин можна перетворитися на героя гуцульської міфології; колоритний ринок, куди обов’язково треба заглянути за сувенірами та карпатськими смаколиками і новенька атмосферна книгарня «Альтернатива», де так чудово чекати потяг за філіжанкою смачної кави з видом на Ворохту. Цей список можна продовжувати ще довго. 

А тепер ви знаєте, що поряд з цим усім ще й відкрився УЛІС – ідеальне місце, щоб краще пізнавати себе і українські Карпати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.