Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Свій до свого по своє: «Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль»

06.09.2024
15048

Усього в півтори годинах їзди від Києва знаходиться одне з найстаріших міст українського Полісся – Радомишль, якому вже майже 900 років! Воно є частиною найдовшого і найстарішого сухопутного зв’язку між Східною і Західною Європою – Via Regia («Королівський шлях») і славиться величним замком Радомисль. Який, насправді, не зовсім і замок. Але про все по порядку.

«Замок Радомисль» – історія та сучасність

На початку XVII ст на цьому місці було зведено першу в Центральній Україні папірню, де виробляли папір для друкарні Києво-Печерської Лаври. І саме на ньому була надрукована перша в Києві книга – церковний збірник «Часослов». Згодом, наприкінці ХІХ - ХХ ст на її фундаменті звели млин у вигляді оборонної споруди. І саме в його будівлі сьогодні знаходиться найбільший приватний музей в Україні, де представлено 5000 домашніх ікон з різних куточків України (це єдиний подібний музей в світі), а також велика колекція рушників та предметів побуту XVIII - XX ст. Комплекс «Замок Радомисль» вважається одним із кращих національних прикладів реконструкції.  

 

Зараз тут можна:

  • дізнатися, як у XVII ст виготовляли папір і до чого там часник та цибуля;
  • навчитися розрізняти ікони з різних регіонів України;
  • побачити першу 3D ікону ще з часів бароко, яку неможливо сфотографувати.
  • влаштувати пікнік в парку навколо замку або біля озера за ним
  • переночувати в «королівських апартаментах» у середньовічному стилі

А вже з листопада цей список поповниться ще однією активністю з неймовірно крутим наповненням та сенсом. Отож, ено-гастротуристи «На старт! Увага! Приготуйтеся!» З 17 листопада комплекс запускає гастрономічний тур «Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль».

 

Їміпʼю українське!

Із самого початку музей створювався, як місце сили всього українського. І зараз його засновниця – Ольга Богомолець, (так-так, саме онука відомого медика Олександра Олександровича Богомольця) вирішила продовжити культ підтримки національного продукту. Вона ініціювала флешмоб @ЇМІПʼЮ УКРАЇНСЬКЕ!, щоб знайомити нас із своїм, зробити так, щоб ми ним пишалися, а також підтримати усіх вітчизняних виробників, що продовжують працювати у часи війни. 

«Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль» – це тур щоб навчитися смакувати своє, їсти-пити своє, пишатися своїм і щоб від того воно ставало ще кращим». 

Команді Discover Ukraine пощасливилося побувати на презентації, тож поділимося, як це було і що вас чекає уже через кілька тижнів. Маленький спойлер – буде ВАУ!

 

Якщо ви думали, що іконопис і виноробство – речі не поєднувані, то цей тур легко докаже протилежне. Спершу під час крутої екскурсії виставковими залами з розповідями про український іконопис, історію виноробства в Україні та значення вина в історії християнства. (Цікаво, скільки елементів пов’язаних з вином, у вас вийде відшукати зображених на музейних іконах?:)

А потім – під час неймовірної дегустації українських вин та сирів у величній камінній залі у супроводі відомих вітчизняних сомельє, подружжя Наталії і Миколи

Благополучних. Наталія Благополучна – президент Всеукраїнської Асоціації виноробів та сомельє, засновниця та викладач першої в Україні школи сомельє. Разом ми:

  • продегустували близько 30 видів вина від 15 національних виробників від Полісся до Одещини та Закарпаття, виокремлюючи в кожному особливі нотки смаку та запаху; 
  • дізнавалися, що таке «оранж» ;
  • як роблять рожеве вино; 
  • з яких келихів краще пити Бургундське, а з яких Каберне Совіньйон;
  • з яким вином краще їсти сири з пліснявою, а з яким – тверді витримані.   

Справжній королівський бенкет з «хлібом і видовищами»! Адже завершували дегустацію ми під виступ рок-гурту ZERNO з Житомира, лідер-вокаліст якої, виготовляє фруктові вина «Веселий дідусь». І то взагалі особлива історія. Але краще один раз спробувати, ніж сто разів слухати, правда?

Тим більше, що уже з 17 листопада дегустаційний тур «Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль» проходитиме кожної п’ятниці!

 

Що в програмі 

У замку розробили 3 тематичні пакети:

  • «Солодке життя Королів»
  • «Шляхами Данила Галицького»
  • «Чумацький шлях»

Кожен із них включає:

  • унікальну тематичну екскурсію;
  • дегустацію 7 видів вин по 50 мл у супроводі професійних сомельє;
  • фруктову та сирну тарілку;
  • трансфер: автовокзал Радомишль – Замок – автовокзал Радомишль.

 

Що в меню

Дегустаційні пакети включають вина від 15 українських виноробів:

  • Веселий дідусь – рокенрольний винороб з Житомирщини – Максим Козелець – виготовляє плодово-ягідні вина з власновирощеної сировини за технологією, яка передається вже 4 покоління. 
  • “My Wine” Едуард Городецький – від одеського винороба з 20 річним досвідом роботи на Одеському коньячному заводі. Його вино презентувалося у французькому культурному центрі вина La Cité du Vin та здобуло срібну медаль на Міжнародному Дегустаційному конкурсі вин і спиртних напоїв Ukraine Wine&Spirits Awards.
  • Chateau Pinot – сімейна виноробня з Придунайської Бессарабії, що виготовляє вина з нвинограду вирощеного на березі найбільшого прісноводного озера в Україні – Ялпуг.
  • Grande Vallee – виноробня, що з 2015 року створює вина з винограду Великої Долини на Бесарабії за французькими технологіями.
  • Fathers Wine – перша в історії виноробня з Тернопільщини з власними виноградниками та унікальними сортами!
  • Cotnar – один з найбільших виробників вина в Україні із Закарпаття, що має 180 га власних виноградників, де вирощують близько 20 сортів винограду. 
  • Шато Чизай – виноробний комплекс у Берегово (Закарпаття) з майже 30-річною історією, 272 га власних виноградників, музеєм та ено-академією.
  • Mon Crafto – молода виноробня з Житомирщини, що виготовляє 9 видів вина з сировини вирощеної на власних виноградниках.
  • Винний дім Гігінеішвілі – вино від винороба з грузинським корінням з Вінниччини, у колекції якого є бурштинове вино, що виготовляється за традиційною грузинською технологією – витримуванням на меззі.
  • Cassia Wine – сімейна виноробня з Київщини, що славиться натуральними винами (ферментовані лише на диких дріжджах, без додавання сульфітів). 
  • Manzul Hause – виноробня з 10-літньою історією з Одещини, в колекції якої вина з 9 сортів винограду витримані в бочках з українського дуба.
  • 46 parallel – сімейна виноробня з Бессарабії, що представляє українські теруари 46-ї паралелі, на якій також знаходяться виноградники Бордо і Бургундії. Вина 46 parallel здобули низку престижних нагород на Національних та міжнародних конкурсах, включаючи срібні медалі на London Wine Competition 2022.
  • GRAEVO – виноробня, яка з 2014 року працює прямісінько на Верхній Хортиці і в останні роки показує просто неймовірні результати на українських фестивалях, а також здобула визнання на міжнародному конкурсі в Канаді.

 

Про неї та інші українські вина представлені у французькому культурному центрі La Cité du Vin читайте в нашому матеріалі.

А на закуску – крафтові сири від сироварні Zinka з Київщини, яка вже 7 років виготовляє круту продукцію з молока французьких племінних кіз. Ви коли-небудь куштували український Камамбер чи витриману Гауду з козячого молока? Тепер маєте можливість під час дегустаційного туру «Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль».

 

Реєстрація уже відкрита

Тож продовжуйте відкривати Україну та їсти-пити українське!

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.