Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

5 причин появи лупи та як її швидко позбутися

26.03.2024
3179

Лупа — поширене явище, яке може спричиняти запалення й свербіж шкіри голови, а також призвести до появи на волоссі білих пластівців. З медичної точки зору вона не вважається серйозною проблемою, але з естетичної — здатна завдавати вагомого дискомфорту.  Розуміння причин появи — важливий крок до її усунення.

Що може провокувати появу лупи

Виділяють п’ять факторів, які спричиняють подразнення шкіри голови, що призводить до появи білих пластівців.

Дріжджеподібний гриб (Malassezia)

Основний винуватець лупи, що є на шкірі голови в більшості дорослих. Він живиться оліями шкірних покривів, розщеплюючи їх і залишаючи олеїнову кислоту. На її появу гостро реагує організм, збільшуючи швидкість відновлення клітин шкіри. Такий природний механізм захисту — своєрідна спроба позбавити епідерміс подразника, що провокує лущення у вигляді змертвілих клітин, які скупчуються на шкірі голови, нерідко спадаючи на плечі. У цьому разі рекомендують використовувати спеціальні лікувальні шампуні, до яких належить Дермазол. Він має протигрибкову дію та допомагає позбутися лущення та сверблячки, які пов'язані з лупою, себорейним дерматитом і висівковим лишаєм.

Роздратована або жирна шкіра

Головна причина жирної шкіри — підвищене виробництво шкірного сала, що може призвести до себорейного дерматиту і зрештою до лупи. У легких випадках використовуються лікувальні шампуні, у тяжчих можуть призначатися протигрибкові препарати у формі таблеток.

Миття голови

Деякі люди вважають, що чим частіше мити голову, тим більше й скоріше з'явиться лупа. Але це не так. Насправді недостатнє миття може посилити лущення. Адже на шкірі голови залишається більше жиру та відмерлих клітин. У такому разі рекомендується використовувати шампуні, що містять кетоконазол, сульфід селену або цинк.

Суха шкіра

Поширений фактор появи лупи, який може бути пов'язаний із навколишнім оточенням — жарким кліматом, опалювальним сезоном або носінням головних уборів. Щоб повернути здоров'я шкірним покривам і прибрати роздратування, необхідно використовувати зволожувальні засоби — шампуні, бальзами, маски, кондиціонери. 

Засоби для догляду за волоссям

Як і будь-яка інша частина тіла, шкіра голови схильна до подразнення та алергічних реакцій. Якщо вона чутлива до косметики, на ній може розвинутися контактний дерматит як реакція на прямий контакт із подразником, що призведе до появи лупи. Тому дуже важливо негайно припинити використання продукту, а перед застосуванням нового слід обов'язково перевірити шкіру на реакції гіперчутливості. Причинити появу лупи можуть також екзема та псоріаз, що потребує консультації дерматолога й підбору відповідного засобу.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.