Аккерманська фортеця (більш відома під назвою Білгород-Дністровська фортеця) історико-архітектурна пам'ятка та найбільша фортеця України (XIII — XV ст.) в м. Білгород-Дністровський Одеської області. Є платна парковка біля фортеці (15грн.за годину). Вхід для дорослих 80грн., для дітей до 10 років безкоштовний вхід. Фортеця збереглась в досить гарному стані. З мурів відкривається чудовий вид (частково на місто, а частково на Дністровський лиман). Споруда дуже вражає розміром (висотою, товщиною стін - подекуди до 5 метрів), своєю могутністю. На території також ведуться розкопки (при нас нікого не було, огороджено місце для розкопок).
На території фортеці є дитячий майданчик (досить великий), чимало кафе (кава, узвар, їжа...). Ціни досить демократичні.
Однозначно раджу її відвідати, так як подекуди стіни вже дали тріщину і не відомо, як довго дана пам'ятка буде в такому вигляді.
Information taken from google.com
Oleksandr Kadik
23.03.2021
✅ Білгород-Дністровський
Куди ж без моєї найулюбленішої частини подорожей Україною — фортець ????
Саме на березі Дністровського лиману розташувалась візитівка міста — Аккерманська фортеця 14-го сторіччя. Вона добре збереглася ще з давніх часів, бо особливо жорстоких боїв ⚔️ тут не було.
Попід стінами цієї красуні залишились розкопки древнього міста Тира, яке за інформацією істориків існувало з шостого сторіччя до нашої ери до моменту руйнування його Готами — у третьому сторіччі нашої ери.
Трохи прогулявшись, ви можете натрапити на ще один комплекс місцевих пам’яток: вірменської підземної церкви, будівництво якої розпочалося у п’ятнадцятому сторіччя та сарматського склепу третього сторіччя
ℹ️ Цікаво, що причиною розміщення церкви нижче рівня землі — є тогочасне турецьке правління. За однією з версій, турки дозволили будівництво лише за умови того, що вона буде не вищою за мечеті.
На жаль, є тут і занедбані будівлі:
✔️ Олександрівські казарми 19-го сторіччя;
✔️ маєток Ярошевича 1890-го року.
❗️ До речі, прямуючи до наступного пункту, раджу набрати води в джерелі біля підземної церкви Іоанна Сучавського.
Information taken from google.com
Edvard Yushkov
12.09.2020
Тільки стіни та башти. Годину прогулятись достатньо.
Альона Лук'янець
Oleksandr Kadik
Edvard Yushkov
Roman Ostrovskiy